W Pracowni Rękodzieła Artystycznego

W Pracowni Rękodzieła Artystycznego

Chcemy zaprezentować Państwu Pracownię Rękodzieła Artystycznego, za którą odpowiedzialna jest terapeutka Marzena Zahorska. W tym miejscu uczestnicy poznają różne techniki wyrazu plastycznego tj. malarstwo, rzeźba, grafika. Uczą się też technik zdobienia przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych.

W wyniku tej pracy powstają obrazy, biżuteria, dekoracje, kartki okolicznościowe i wiele innych prac. Podopieczni dziś robią obrazy krajobrazowe malowane farbami akrylowymi za pomocą patyczków higienicznych, które są maczane w farbach, a następnie stosując metodę kropkowania tworzą swoją pracę. Do farb wykorzystuje się też różne materiały takie jak bibuła, papier, druk, drewno, glina, masa solna, masa papierowa i wiele innych.

Obecnie w pracowni przygotowywane są też drobne upominki dla gości, którzy przybędą do nas na uroczystość poświęcenia Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przystań” w czerwcu. W przyszłości mają też zamiar wprowadzić technikę filcowania na mokro i sucho oraz wiele innych metod arteterapii, które przyczynią się do poprawy motorycznej uczestników.