Komputerowo-poligraficzna

Komputerowo-poligraficzna


Działalność pracowni komputerowo – poligraficznej ma na celu zapoznanie uczestników z możliwościami jakie daje komputer.

Podczas zajęć uczestnicy uczą się obsługi komputera, podstawowych umiejętności korzystania z różnych programów edukacyjnych, użytkowych, a także programów do obróbki zdjęć i grafiki. Podopieczni nabywają również wiedzę z zakresu obsługi drukarki laserowej i atramentowej, skanera, aparatu fotograficznego, rzutnika, urządzeń poligraficznych, takich jak laminator, gilotyna do papieru, bindownica oraz posługiwania się Internetem.

Dzięki zastosowaniu technologii jakie daje pracownia, podopieczni kształtują rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, procesy poznawcze (uwaga, koncentracja, pamięć, logiczne myślenie), doskonalą pisownię w oparciu o zasady interpunkcji i ortografii, jak również rozwijają indywidualne zdolności uczestników. Zdobytą wiedzę wykorzystują do prowadzenia dokumentacji wydarzeń z działalności Warsztatu, prowadząc nasz profil na Facebooku, stronę internetową oraz tworzą gazetkę “Nasza Przystań”

W pracowni powstają także kalendarze, wizytówki, foldery, kartki okolicznościowe, dyplomy, zaproszenia, albumy, itp.

 

Zajęcia prowadzi:
instruktor terapii zajęciowej


Zdjęcia Pracowni