Kryształowy Jubileuszu Domu "Uzdrowienie Chorych"

Kryształowy Jubileuszu Domu "Uzdrowienie Chorych"

22 czerwca 2018 roku obchodziliśmy 15 – lecie Domu Uzdrowienie Chorych, im. Jana Pawła II. Na tę uroczystość przyjechali zaproszeni goście z całej Polski. Mszy Św. przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Stefan Regmunt, z naszej diecezji. Był też obecny bp Krzysztof Zadarko i bp Bartolomeo z Kamerunu. Zaszczycił nas także swoją obecnością Moderator Generalny Cichych Pracowników Krzyża, ks. Janusz Malski wraz z delegacją Cichych Pracowników Krzyża z Włoch: Przełożoną Generalną siostrą Mariną Morosetti, siostrą Godlive, bratem Michel – klerykiem z Kamerunu, a także ks. Krzysztofem również z Kamerunu. W tym dniu, obecni były przede wszystkim delegacje Centrum Ochotników Cierpienia z całej Polski, osoby chore i z niepełnosprawnością, bez których ten Dom nie miałby racji bytu. Obecny był Ojciec Krzysztof Stolarski, ks. Ryszard Dobrołowicz i wielu innych przybyłych księży, aby wraz z nami świętować Kryształowy Jubileusz.

Uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta, samorządu, organizacji pomagającym chorym i niepełnosprawnym, przedstawiciele z PFRON-u, Sanepidu, Urzędu Marszałkowskiego, posłowie a także Wiceminister Zdrowia. Odczytane zostały listy napisane na tę okazję: od Papieża Franciszka i Minister Rafalskiej.

Po zakończeniu Eucharystii została poświęcona tablica pamięci, Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, która znajduje się w Kolegiacie a następnie biskupi wraz z zaproszonymi gośćmi udali się poświęcić nowe obiekty, w których Cisi Pracownicy Krzyża utworzyli Warsztaty Terapii Zajęciowej „Przystań” a także przedszkole integracyjne „Wyspa Skarbów”.

Po oficjalnych punktach programu wszyscy udali się na wspólny posiłek i świętowanie. O godz. 15.00 w Kolegiacie odbył się koncert Gabi Gąsior, która wraz ze swoim mężem przeniosła nas w świat poezji.